T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - İstanbul Lisesi

Haberler

Eyl

Rusya´nın Başkentı Moskovada düzenlenen Uluslararası Metropoller Olimpiyatında İstanbul Erkek öğrencileri 2 gümüş, bir bronz madalyayla kazandılar. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Tem

Tem

Haz

Haz

May

Bu yıl 17. düzenlenen İEL SPORTFEST ve ilki düzenlenen DOĞUDAN BATIYA SPORTFEST Sosyal Sorumluluk Projesinin açılışı bugün (24 Mayıs Çarşamba) saat 10.00´da okul bahçesinde yapıldı. Açılışa Öğrencilerimiz, Velilerimiz, Mezunlarımız ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız katıldı. Açılış konuşmalarını Sorumlu Öğretmenimiz Neşe BOZKURT, Sportfest kurucu öğrencilerinden Bora AKSOYLU ve Okul Müdürümüz Hikmet KONAR yaptı. Ayrıca programlarından dolayı katılamayan Fatih Belediye Başkanı Sayın Mustafa DEMİR , İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Kadir TOPBAŞ, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi AVCI ve Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ´da birer telgraf gönderdiler.

May

Bu yıl 24-26 Mayıs tarihlerinde 17.si düzenlenecek olan İEL Uluslararası Spor Şöleni yine dopdolu içeriği ile yıl boyu yorulan öğrencileri rahatlatmayı hedefliyor. Bu yıl ilk defa düzenlenen DOĞUDAN BATIYA SPORTFEST sosyal sorumluluk projesi ile de 7 bölgeden getirilen öğrencileri de etkinliklere dahil edip keyifli vakit geçirtmeyi planlıyorlar.

May

Bu yıl 14.sü düzenlenen ULUSLARARASI ALTIN BOĞA KISA FİLM YARIŞMASI ve FİLM FESTİVALİ 22 Mayıs Pazartesi günü okulumuzda yapılan açılışla başladı. Etkinlikler çerçevesinde Workshoplar, Film Gösterimleri ve Söyleşileri gerçekleştirilmektedir. 24 Mayıs Çarşamba akşamı saat 19.00´da KISA FİLM FESTİVALİ´nin ödül töreni gerçekleitirilecektir.

May

34. Uluslararası Balkan Matematik Olimpiyatında okulumuz öğrencilerinde İlker Can Çiçek ve Nurullah Giray Kuru Gümüş Madalya kazanmışlardır.

Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

May

22. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatında okulumuz öğrencilerinden;

Mehmet  Selahaddin Şentop ve Mustafa Emir Çelebi Altın Madalya,

Ahmet Alper Özüdoğru Gümüş Madalya,

Hasan Mert Gökalp ve Fikret Ardal Bronz Madalya kazanmışlardır.

 

Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

May

İEL, Matematik ve Bilgisayar Dallarında Türk Olimpiyat Milli Takımına altı öğrenci gönderen tek okul oldu.

May

Türkiyenin önde gelen olimpiyat duayenlerinden Prof Dr İlham Aliyev olimpiyat ekibimizi okulda ziyaret etti.

Olimpiyat takımımız ile birlikte küçük bir İstanbul gezisi yaptılar.

 

May

İstanbul Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan 43 kişilik gezi grubu ile Safranbolu ve Amasra’ya düzenlenen program 22 Nisan günü sabah okul önünde başlamış ve 23 Nisan günü akşam okula ulaşılması ile son bulmuştur. Gezi sırasında Safranbolu ve Amasra’nın doğal ve tarihi değerleri coğrafi bakış açısı ile değerlendirilmiş ve öğrencilere sunum yapılmıştır. Ayrıca bu sunum profesyonel rehber ile desteklenmiştir.

May

8-9 Nisan 2017 tarihlerinde Münazara Kulübümüzün düzenlediği 5. Geleneksel Münazara Turnuvası okulumuzda gerçekleştirildi. Münazara Turnuvamızı bu yıl ulusal platforma taşıyan kulübümüzün düzenlediği etkinliğe Diyarbakır, Tekirdağ, Antalya , Sakarya ve Çorlu’dan okullar katıldı. 40 takımın yarıştığı Münazara Turnuvamız 9 Nisan Pazar günü ödül töreni ile sona erdi. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. 

 

 

Mrt

Doğu Akdeniz ülkelerinde bulunan Alman okulların katılımı ile gerçekleşen  Uluslararası Jugend Musiziert 2017 müzik yarışmasının 2.basamağına katılan öğrencilerimizden Işılsu Coşkuner birinci, Reyhan Yılmaz ve Rabia Şimal Çapar ikinci olmuşlardır.  Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.