T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - İstanbul Lisesi

Haberler

Ekm

Erasmus+ okul ortaklıkları bünyesinde Avusturya, İspanya, İtalya ve Yunanistan ile birlikte yürütülen "Umuda Yolculuk" adlı projemizin II.Uluslar arası Proje Toplantısı 16-22 Ekim 2017 tarihleri arasında okulumuzda yapılmaktadır.
Toplantıda, geçen yılın genel değerlendirmesi, değişim ziyaretleri sırasında her ortak ülkeye düşen sorumluluklar, projenin yaygınlaştırılması aşamasında yapılacak işlemler, süreç boyunca karşılaşılan sıkıntılar ve bütçe harcamaları hakkında konuşulup, tarihi ve turistik gezilere de yer verilecektir.
III. Proje Toplantısı da Haziran ayının son haftası Avusturya´da yapılacak ve nihai rapor yazılacaktır.

Ekm

2017-2018 eğitim öğretim döneminde Görsel sanatlar öğretmeni Fatma Işım Güngör ve öğrencilerinin  organize ettiği resim kulübü etkinliği olarak, ebru sanatçısı Uğur Taşatan geleneksel Ebru tekniği ve malzemeleri hakkında bilgi verdi.

Performansda Uğur Taşatan Battal Ebru tekniği, Şal Desen, Bülbül Yuvası, Taraklı Ebru ve neftli Ebru teknikleri hakkında uygulamalı olarak geniş bilgi verdi. Performansın son kısmında katılan öğrenciler Uğur Taşatan gözetiminde Ebru Sanatını uygulayarak deneyimleme fırsatı buldu.

 

Eyl

Eyl

Rusya´nın Başkentı Moskovada düzenlenen Uluslararası Metropoller Olimpiyatında İstanbul Erkek öğrencileri 2 gümüş, bir bronz madalyayla kazandılar. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Tem

Tem

Haz

Haz

May

Bu yıl 17. düzenlenen İEL SPORTFEST ve ilki düzenlenen DOĞUDAN BATIYA SPORTFEST Sosyal Sorumluluk Projesinin açılışı bugün (24 Mayıs Çarşamba) saat 10.00´da okul bahçesinde yapıldı. Açılışa Öğrencilerimiz, Velilerimiz, Mezunlarımız ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız katıldı. Açılış konuşmalarını Sorumlu Öğretmenimiz Neşe BOZKURT, Sportfest kurucu öğrencilerinden Bora AKSOYLU ve Okul Müdürümüz Hikmet KONAR yaptı. Ayrıca programlarından dolayı katılamayan Fatih Belediye Başkanı Sayın Mustafa DEMİR , İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Kadir TOPBAŞ, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi AVCI ve Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ´da birer telgraf gönderdiler.

May

Bu yıl 24-26 Mayıs tarihlerinde 17.si düzenlenecek olan İEL Uluslararası Spor Şöleni yine dopdolu içeriği ile yıl boyu yorulan öğrencileri rahatlatmayı hedefliyor. Bu yıl ilk defa düzenlenen DOĞUDAN BATIYA SPORTFEST sosyal sorumluluk projesi ile de 7 bölgeden getirilen öğrencileri de etkinliklere dahil edip keyifli vakit geçirtmeyi planlıyorlar.

May

Bu yıl 14.sü düzenlenen ULUSLARARASI ALTIN BOĞA KISA FİLM YARIŞMASI ve FİLM FESTİVALİ 22 Mayıs Pazartesi günü okulumuzda yapılan açılışla başladı. Etkinlikler çerçevesinde Workshoplar, Film Gösterimleri ve Söyleşileri gerçekleştirilmektedir. 24 Mayıs Çarşamba akşamı saat 19.00´da KISA FİLM FESTİVALİ´nin ödül töreni gerçekleitirilecektir.

May

34. Uluslararası Balkan Matematik Olimpiyatında okulumuz öğrencilerinde İlker Can Çiçek ve Nurullah Giray Kuru Gümüş Madalya kazanmışlardır.

Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

May

22. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatında okulumuz öğrencilerinden;

Mehmet  Selahaddin Şentop ve Mustafa Emir Çelebi Altın Madalya,

Ahmet Alper Özüdoğru Gümüş Madalya,

Hasan Mert Gökalp ve Fikret Ardal Bronz Madalya kazanmışlardır.

 

Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

May

İEL, Matematik ve Bilgisayar Dallarında Türk Olimpiyat Milli Takımına altı öğrenci gönderen tek okul oldu.

May

Türkiyenin önde gelen olimpiyat duayenlerinden Prof Dr İlham Aliyev olimpiyat ekibimizi okulda ziyaret etti.

Olimpiyat takımımız ile birlikte küçük bir İstanbul gezisi yaptılar.